Dlaczego warto nauczyć się pływać?

Zapewne wśród twoich znajomych znajdują się osoby, które nie potrafią pływać. A może ty również znajdujesz się w gronie osób, które jedynie spacerują brzegiem plaży w każde wakacje? Nauka pływania to nic strasznego! To znakomita zabawa pod okiem dyplomowanych instruktorów, a także świetna okazja do nawiązania nowych znajomości. Jakie korzyści niesie ze sobą nauka pływania?

Bez bariery wiekowej

Przede wszystkim warto wiedzieć, że nie tylko maluchy nie potrafią pływać. Takich umiejętności brakuje sporej grupie dorosłych osób, o czym świadczą liczne zajęcia organizowane na basenach i w aqua parkach. Wiedz, że nieumiejętność pływania to żaden powód do wstydu. Warto jednak nadrobić szkolne zaległości, by móc cieszyć się korzyściami płynącymi z przebywania w wodzie.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Nasza planeta w ponad 70 procentach pokryta jest wodą. Liczby mówią same za siebie, zatem warto zadbać o to, by móc skorzystać z tego, co oferuje nam natura. Większość urlopów spędzamy nad morzem, bez względu na to, czy jest to nasz Bałtyk, czy słoneczne wybrzeża Kalifornii. W roku szkolnym twoje pociechy zapewne domagają się wizyt w pobliskim aqua parku. Dla dobra i bezpieczeństwa swojego i najbliższych warto nauczyć się pływać.

Pływanie ukoi nerwy

Jest to udowodnione i potwierdzone naukowo, że przebywanie w wodzie pomaga pozbyć się codziennego stresu. Nie bez powodu wiele z pań po powrocie z pracy serwuje sobie odprężającą, gorącą kąpiel. Woda skutecznie łagodzi stres, dlaczego więc nie dać się ponieść wraz z jej prądem?

Dla zdrowia i szczupłej sylwetki

Każda aktywność fizyczna wpływa korzystnie na wygląd. W przypadku pływania jest to o tyle przyjemne, że wysiłek jest praktycznie nieodczuwalny. W wodzie ciało jest 10 razy lżejsze, odciążone są stawy oraz wszystkie odcinki kręgosłupa. Kiedy już opanujesz naukę pływania do perfekcji, będziesz mieć okazję zadbać o swoją figurę w przyjemny sposób. Sama woda również delikatnie masuje ciało, co wpływa na jędrność skóry.

Korzyści zdrowotnych jest również całkiem sporo. Przebywanie w wodzie znakomicie rozwija układ oddechowy, rozszerza naczynia krwionośne i obniża ciśnienie krwi. Odpowiednia temperatura wody w basenie wspomaga walkę z odpornością, dzięki czemu organizm jest w stanie skutecznie bronić się przed infekcjami.

Dlaczego warto nauczyć się pływać?

Od czego zacząć?

Warto rozważnie dokonać wyboru miejsca, w którym będzie się uczęszczać na naukę pływania. Lekcje powinny odbywać się w niewielkim gronie, aby instruktor miał szansę skorygować ewentualne błędy u każdego z uczestników. Chętnych podzielono na grupy dostosowane pod względem wieku i poziomu zaawansowania. Pierwsze zajęcia polegają głównie na oswajaniu się z wodą. Warto przygotować sobie niezbędne akcesoria, które uprzyjemnią pobyt w basenie (ulubiony strój kąpielowy, klapki, czepek, okularki id.).

Planujesz rozpocząć przygodę z pływaniem? Skorzystaj z oferty naszego Parku Wodnego w Krakowie. Lekcje odbywają się u nas w obecności wykwalifikowanych instruktorów oraz ratowników, a woda w naszych basenach jest przyjazna nawet alergikom.