Soczewki kontaktowe dla sportowców. Jakie szkła wybrać i dlaczego warto?

Trudno wyobrazić sobie uprawianie sportu w okularach. Nie wszyscy sportowcy posiadają jednak sokoli wzrok, a wielu z nich cierpi z powodu różnych wad wzroku. Na szczęście, ich obecność nie jest żadną przeszkodą dla aktywnego życia. Uprawianie sportu znacznie ułatwiają bowiem soczewki kontaktowe, które dla wielu sportowców są jedyną słuszną alternatywą dla klasycznych okularów. Jakie szkła powinny wybrać osoby aktywne, aby czuć się w nich bezpiecznie i komfortowo?

Dlaczego sportowcy powinni korzystać z soczewek kontaktowych?

Soczewki kontaktowe to produkty wręcz stworzone z myślą o osobach aktywnych, które nie chcą się ograniczać tylko ze względu na posiadaną wadę wzroku. Nowoczesne soczewki PureVision mogą być noszone w trybie dziennym, ciągłym lub mieszanym, co pozwala na dostosowanie czasu ich użytkowania do wymagań poszczególnych osób. Cechę tę docenią zwłaszcza zawodowi sportowcy, którzy często wyjeżdżają na zawody i muszą korzystać wyłącznie ze sprawdzonych, elastycznych rozwiązań.

Nowoczesne soczewki kontaktowe PureVision to wysokiej jakości produkty wykonane z antyalergicznych, miękkich i przyjemnych dla oka materiałów, które nie powoduje jego podrażnienia oraz są niewyczuwalne podczas noszenia. Dzięki temu można w pełni skupić się na wykonywanych czynnościach i praktycznie zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku, co ma szczególne znaczenie dla sportowców i aktywnych osób dążących do stałego doskonalenia swoich umiejętności.

Korzystanie z soczewek kontaktowych ma także niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa. W trakcie intensywnego ruchu bardzo łatwo jest bowiem o stłuczenie okularów oraz zranienie się odłamkami szkła i uszkodzonymi oprawkami. Sportowy w celu zapewnienia sobie maksymalnego bezpieczeństwa powinni więc zastąpić użytkowane na co dzień okulary znacznie bezpieczniejszymi od nich szkłami kontaktowymi.

Soczewki kontaktowe dla sportowców. Jakie szkła wybrać i dlaczego warto?

Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych – tylko po konsultacji z lekarzem!

Zanim udamy się do sklepu lub zamówimy swoje pierwsze opakowanie soczewek przez internet, warto skonsultować się z okulistą. Lekarz przeprowadzi badanie naszego wzroku oraz doradzi, jaki rodzaj szkieł najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Obecnie nowoczesne soczewki kontaktowe, do których należą szkła PureVision doskonale nadają się dla osób cierpiących na krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i wiele innych wad wzroku.  

Podczas wizyty u okulisty warto powiedzieć lekarzowi, że poszukujemy szkieł do uprawiania konkretnego sportu. Jest to o tyle istotne, że nie wszystkie dostępne w sprzedaży soczewki będą nadawały się np. do pływania. Okulista będzie także w stanie doradzić zakup dodatkowych akcesoriów, z których powinniśmy korzystać, aby soczewki pozostawały na swoim miejscu podczas aktywności oraz właściwie spełniły swoją rolę.

Osoby zajmujące się sportami wodnymi, w tym pływaniem i nurkowaniem powinny rozważyć zakup soczewek jednodniowych purevision. Kontakt szkieł z zanieczyszczoną wodą może bowiem skutkować namnażaniu się na ich powierzchni bakterii i grzybów oraz powodować infekcje oczu. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla zdrowia naszych oczu będzie więc wymiana soczewek na nową parę od razu po wyjściu z wody.