Zalety butelek Avent dla zdrowia dziecka

Pojawienie się dziecka jest nie tylko ogromną radością dla rodziców i domowników, lecz także poważnych wyzwaniem w zakresie zajmowania się nim. Przygotowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów na przyjście na świat nowego członka rodziny to poważna sprawa. W ferworze przygotowań nie można zapomnieć o właściwej i bezpiecznej butelce, która spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa i pochodzi od zaufanego producenta.

Nowoczesne i bezpieczne butelki dla niemowląt

Dolegliwością, która dotyka znaczną większość dzieci są kolki, przez które niemowlę nie może spać i normalnie funkcjonować. Gromadzące się w jelitach gazy wywołują ogromny dyskomfort, dlatego dla dobra maleństwa i własnego spokoju psychicznego warto zaopatrzyć się w specjalne butelki antykolkowe. W taki system wyposażone są właściwie smoczki przy butelkach, jednym z producentów godnych uwagi jest Avent, który gwarantuje pełne zadowolenie. butelki avent charakteryzują się prostą budową, dzięki czemu złożenie produktu nie zajmuje dużo czasu i posiłek dla maluszka może być sprawnie przygotowany. Ponadto niemowlę nie powinno mieć problemu z piciem z takiej butelki, gdyż smoczek kształtem przypomina kobiecą pierś, jest więc dostosowany do małych ust dziecka. W niektórych modelach butelek Avent zamontowane są nawet systemy odpowiedzialne za odpowietrzanie, które zapobiegają zasysaniu się smoczka. Niektóre mamy nie są zwolenniczkami butelek antykolkowych dla swoich dzieci, gdyż uznają je za trudne w obsłudze, jest to jednak kwestia nieprawidłowego doboru odpowiedniego rodzaju. Generalną zasadą jest ta, która mówi o zaletach stosowania produktu o najmniejszej ilości wszelkich zaworów, przekładek, czy uszczelek. Całkowicie sprawdza się tutaj zasada minimalizmu, gdyż oszczędza się wówczas cenny czas, biorąc pod uwagę to, że dziecko je średnio co około 3 godziny. Prosty system odpowietrzający może zapewnić lepsze czyszczenie produktu, bez konieczności składania i rozkładania go na części pierwsze.

Zalety butelek Avent dla zdrowia dziecka

Butelki Avent – gwarancja wytrzymałości

Butelki Avent są wykonane z bezpiecznego dla niemowląt materiału, oczywiście poszczególne elementy w trakcie użytkowania mogą się zużyć. Jednak to całkowicie naturalna kolej rzeczy, we współczesnych modelach butelek do karmienia istnieje możliwość wymiany uszczelek, zaworów oraz smoczków. Dlatego właśnie najlepsza butelka antykolkowa powinna mieć budowę, dzięki której każda jej część może podlegać wymianie na całkowicie nową. Nie ma wówczas konieczności dokonywania nowego zakupu, dlatego zmniejsza się wydatki akcesoria dla dzieci. Na korzyść butelek marki Avent przemawia również łatwość czyszczenia ich w środku, tutaj również ma znaczenie niewielka liczba małych elementów, które mogłyby generować problemy. Na zadowolenie dziecka karmionego przy pomocy butelki Avent wpływa również dobrze wykonany smoczek, ma odpowiednią twardość oraz kształt. Dziecko musi być przyzwyczajane do zmian stopniowo, dlatego smoczki w kształcie kobiecych sutków pozwalają maleństwu na przystosowanie się do nowych warunków.