Laseroterapia – na czym polegają zabiegi laserowe i które z nich można wykonać w Katowicach?

Laseroterapia to bardzo uniwersalna metoda stosowana dziś zarówno w celach leczniczych, jak i kosmetycznych. Zabiegi wykonywane za pomocą promieniowania laserowego pozwalają zmniejszyć dolegliwości bólowe, zniwelować natężenie trądziku, usunąć przebarwienia, poprawić wygląd cery i wiele innych. Zabiegom laseroterapii można poddać się w całej Polsce. Sprawdźmy, jakie terapie są aktualnie oferowane w Katowicach.

Czym jest laseroterapia i na jakie dolegliwości pomaga?

Laseroterapia polega na poddaniu określonych partii ciała działaniu wiązki promieniowania laserowego. Jest obecnie bardzo często stosowaną metodą leczenia wielu chorób i dolegliwości. Laseroterapia pomaga m. in. w usuwaniu zakrzepicy żylnej oraz zmniejszaniu dolegliwości bólowych. Promieniowanie laserowe jest także chętnie stosowane w dermatologii, stomatologii, okulistyce, kosmetyce oraz medycynie estetycznej.

Stosowanie laseroterapii w praktyce polega na nakierowaniu na zmienione chorobowo tkanki wiązki światła o określonym natężeniu. Światło lasera ma kontakt ze skórą przez ściśle określony czas, co pozwala na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów terapeutycznych. Rodzaj lasera, który zostanie wykorzystany do wykonania zabiegu zależy od schorzenia oraz oczekiwanych efektów terapii. Mieszkańcy Katowic, którzy pragną poddać się laseroterapii mają obecnie do swojej dyspozycji jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych urządzeń dostępnych na rynku – laser Alma Harmony XL Pro.

Laseroterapia – na czym polegają zabiegi laserowe i które z nich można wykonać w Katowicach?

Laseroterapia w Katowicach – zabiegi z wykorzystaniem lasera Alma Harmony XL Pro

Alma Harmony XL Pro to urządzenie izraelskiej firmy Alma Lasers. Jego specjalna konstrukcja oraz zaawansowana funkcjonalność pozwalają na wykonanie wielu zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Alma Harmony XL Pro pozwala w skuteczny sposób usunąć zmiany naczynkowe, rumienie oraz przebarwienia. Jest także wykorzystywany do redukcji zmarszczek, bruzd oraz rozstępów z praktycznie wszystkich partii ciała.

Laseroterapia w Katowicach pozwala ponadto raz na zawsze pozbyć się blizn oraz niechcianych tatuaży, w tym makijażu permanentnego. Za pomocą urządzenia Alma Harmony XL Pro możliwe jest również wykonanie peelingu oraz liftingu skóry. Jego zaletą jest wysoka skuteczność, pełne bezpieczeństwo dla zdrowia pacjentów oraz możliwość wykorzystania w czasie jednego zabiegu kilku rodzajów laserów, co znacznie skraca czas trwania całej terapii oraz pozwala szybciej dostrzec jej pozytywne rezultaty.

Wiele osób waha się przed podjęciem decyzji o poddaniu się laseroterapii. Głównym powodem do obaw jest panujące w społeczeństwie przekonanie, że laseroterapia jest zabiegiem bolesnym. Tym bardziej warto więc zdecydować się na usługę laseroterapia katowice, gdyż laser Alma Harmony XL Pro wyposażony jest w specjalną głowicę, która jako jedyna na rynku posiada system chłodzenia mający za zadanie chronić naskórek przed nadmiernym przegrzewaniem się. Dzięki temu zabieg staje się bezbolesny i bardziej komfortowy dla pacjenta.