Stroje pływackie

Oferta producentów dysponujących strojami pływackimi jest bardzo szeroka. Przy wyborze konkretnego sklepu internetowego rekomendujemy kierować się opiniami w Google oraz rekomendacjami dostępnymi na branżowych grupach Facebookowych (np. Sekcja Pływacka). Naszym zdaniem warto postawić na nieco droższe rozwiązania, które gwarantują niezbędny komfort – stroje z marketów są często wykonane z niskiej jakości, uczulających oraz nieprzyjemnych materiałów.

Stroje pływackie

Jak wybrać strój pływacki?

Bez znaczenia, czy przygotowujesz się do triathlonu, czy zależy Ci na zakupie stroju pływackiego do zajęć na basenie – warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję i uzależnić ją od trzech fundamentalnych elementów. W pierwszej kolejności rekomendujemy zwrócić uwagę na przeznaczenie stroju. Ważny jest także komfort oraz estetyka ubioru, dopasowana do naszej sylwetki. Poniżej przedstawiamy szczegóły:

  • przydatność – inny strój wybierzemy do triathlonu, a inny do zajęć na basenie, czy też standardowych treningów na otwartej powierzchni (zakup warto skonsultować z doświadczoną osobą lub sprzedawcą);
  • komfort – strój pływacki nie powinien krępować naszych ruchów (warto, żeby opinał się stosunkowo mocno – tak, aby woda nie wybrzuszała materiału);
  • estetyka – strój na basen ma się nam po prostu podobać i podkreślać naszą sylwetkę.

Jeśli natomiast zależy Ci wyłącznie na profesjonalnym stroju – wielu producentów oferuje tzw. ubiory startowe przeznaczone dla osób biorących udział w zawodach. Czym różnią się od klasycznych rozwiązań?

  • zmniejszają opory hydrodynamiczne,
  • zapewniają doskonałe dopasowanie i komfort,
  • są wykonane z najwyższej jakości materiałów. 

W zależności od Twoich preferencji oraz ostatecznej decyzji, ceny takich strojów mogą sięgać nawet do 1 000 zł. 

Jak dbać o stroje pływackie?

Po każdej wizycie w wodzie strój należy wyprać lub przynajmniej opłukać w bieżącej wodzie. Nie trzymajmy go na słońcu, ponieważ plastikowe elementy popękają, a strój prawdopodobnie zatraci swoje walory estetyczne (wyblaknie). Pamiętajmy, aby nie prasować ubioru pływackiego i nie zawijać go w ręcznik po skończonej jednostce treningowej.

Zapamiętaj!

Stroju pływackiego nie należy prasować – można go co najwyżej lekko rozciągnąć.

Gdzie kupić strój pływacki?

Dobry strój pływacki na basen kryty lub do treningów triathlonowych można kupić w sklepie internetowym tri-magic.pl. Producent oferuje zarówno stroje pływackie, pianki neoprenowe do triathlonu, jak i czepki, okulary, maski pływackie, kosmetyki oraz obuwie triathlonowe.

Warto również wspomnieć, iż dostępne są także stroje pływackie potestowe. Wyróżniają się bardzo korzystnymi cenami i wysoką jakością wykonania. Dlaczego je polecamy? Ponieważ kosztują o kilkadziesiąt procent mniej, niż standardowe kostiumy, będąc w stanie idealnym. Zachęcamy do kupowania asortymentu online – wysyłka trwa zazwyczaj 3-4 dni robocze.

Jesteś zainteresowany strojem pływackim, piankami neoprenowymi lub odżywkami do triathlonu? Chcesz wypożyczyć strój triathlonowy na zawody? Sprawdź ofertę tri-magic.pl!