Obroża GPS dla psa - kiedy warto się na nią zdecydować?

W ostatnich latach obroże GPS dla psa cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, którym zależy na szczególnym zadbaniu o bezpieczeństwo pupila lub które są w trakcie pracy z psami lękowymi. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku zerwania się ze smyczy lub zniknięcia z zasięgu oczu opiekuna (na przykład podczas zabawy w ogrodzie) jesteśmy w stanie szybko zlokalizować pupila i zareagować, zanim stanie mu się jakakolwiek krzywda. Warto przy tym wspomnieć, że produkowane obecnie nadajniki GPS wyróżniają się coraz większym zasięgiem, który pozwala na zlokalizowanie psa nawet w promieniu 20 km. Dlatego dobrze jest dowiedzieć się, kiedy inwestycja w tego typu obrożę okazuje się dobrym wyborem i po czym poznać godny uwagi model.

Czym powinna wyróżniać się wysokiej jakości obroża z GPS?

Decydując się na zakup obroży z GPS, warto między innymi zwrócić uwagę na zasięg nadajnika. Zazwyczaj modele wyróżniające się nieco wyższą ceną zapewniają nam większy zakres swojego działania, co niekiedy pozwala na zlokalizowanie i znalezienie psa nawet po kilku dniach od ucieczki, a także w pierwszych chwilach po możliwej kradzieży pupila. Dlatego też obroże z większym zasięgiem GPS będą dobrym wyborem w przypadku psów lękowych, które bardzo łatwo się płoszą, a także tych, które wyróżniają się świetną sprawnością i szybkością. Wówczas GPS pozwoli na dotarcie do psa w sytuacji, gdy nie będzie on reagował na nasze nawoływania.

Obroża GPS dla psa - kiedy warto się na nią zdecydować?

Warto również wspomnieć, że obroża z GPS bardzo dobrze sprawdza się podczas stresujących wydarzeń, na przykład w trakcie spacerów z psem w dniu Sylwestra. Dzięki temu w sytuacji spłoszenia psa spowodowanego fajerwerkami będziemy w stanie szybko zlokalizować pupila i nie narazimy go na spędzenie samotnej nocy, która należy do jednej z najgłośniejszych oraz najbardziej nerwowych dla psa. Ponadto obroże z GPS okazują się godną uwagi inwestycją jako akcesoria dla psów niesłyszących, które również nie będą reagować na nasze nawoływania, a które ze względu na swoją niepełnosprawność są szczególnie podatne na stres i na wpadanie w panikę.