Kulki gejszy - jak je wybrać?

Kulki gejszy z pewnością są jednym z tych produktów, które najpierw kojarzą się nam z seksem (i to w tym niegrzecznym wydaniu), a dopiero potem z właściwościami prozdrowotnymi. Tymczasem kulki gejszy od co najmniej kilku wieków znane są właśnie gejszom jak sposób na utrzymanie dobrej kondycji mięśni dna miednicy, w tym mięśni pochwy. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak je dopasować i stosować.

Jak w przypadku wszystkich produktów, które mogą mieć znaczenie medyczne, istotny jest wybór odpowiedniego materiału, rozmiaru kulek. Tylko w ten sposób będą one faktycznie wspierały kobiece mięśnie i stanowiły nie tylko doskonałą profilaktykę dla mięśni, ale również sposób na poprawienie jakości pożycia seksualnego czy wyeliminowanie problemu nietrzymania moczu po porodzie.

Najpierw materiał

Jedną z podstawowych rzeczy do wyboru jest materiał, z którego wykonane są kulki gejszy. Standardowo mogą być one bowiem zrobione z tworzywa o dużej wytrzymałości, ale również silikonu medycznego, lateksu, gumy czy stali nierdzewnej. Wybór materiału w przypadku kobiety, która nie ma żadnych dolegliwości na tle alergicznym, zależy jedynie od preferencji. W przypadku tych pań, które borykają się z rozmaitymi reakcjami alergicznymi poleca się przede wszystkim profesjonalne kulki gejszy wykonane z silikonu medycznego, który nie wchodzi w kontakt z ciałem, a przez to nie powoduje również żadnych podrażnień czy niepożądanych reakcji. Obecnie sznurek zastępuje się również wytrzymałym tworzywem, co znacznie zwiększa komfort użytkowania kulek - tworzywo nie nasiąka wodą, dzięki czemu nie ma tła do rozwoju bakterii. 

Kulki gejszy - jak je wybrać?

Potem rozmiar i waga

Na początek, zwłaszcza kobietom, które nie ćwiczyły, ale również tym po porodzie naturalnym czy cierpiącym już na nietrzymanie moczu zaleca się kulki o większej średnicy (prawie 4 cm) oraz mniejszej wadze (ok. 40 g). Taki pojedyncze kulki są dobre na początek, bo nie obciążają nadmiernie mięśni dna miednicy, a jednocześnie są na tyle duże, z nawet przy dość osłabionych mięśniach pochwy po prostu nie wypadną w czasie użytkowania. Z czasem, gdy mięśnie w widoczny sposób się wzmacniają, zaleca się zwiększenie wagi kulek przy jednoczesnym zmniejszeniu ich średnicy. W ten sposób mięśnie mają adekwatnie do swoich potrzeb zwiększane obciążenie.

Specjalne dodatki

Do zakupu kulek gejszy, które zazwyczaj są w specjalnym opakowaniu do ich przechowywania, warto dodać również zakup specjalnego lubrykanta na bazie wody, a także płynu antybakteryjnego do czyszczenia kulek po i przed ich aplikacją. Dla kobiet, które szukają rozwiązania na całą terapię np. po porodzie poleca się progresywne kulki gejszy - w zestawie mamy produkty o różnej średnicy i wadze. Ciekawym rozwiązaniem są też kulki gejszy z systemem wibrującym; w ich wnętrzu znajduje się mniejsza kulka, która przy poruszaniu powoduje wibracje i wzmożoną pracę mięśni. Dla pań ceniących sobie ocenę postępów w pracy polecane są kulki gejszy z programami treningowymi, analizujące ćwiczenia i informujące o postępach w pracy nad mięśniami dna miednicy.

Artykuł został opracowany przy współpracy z firmą plumbum.com.pl, która oferuje profesjonalne kulki gejszy