Mierzenie temperatury u dzieci

Jaki termometr wybrać dla dziecka?

Każdy rodzic z niepokojem obserwuje swoją pociechę, gdy pojawiają się symptomy choroby. Pierwszym krokiem jest zmierzenie temperatury ciała, dlatego w domowych apteczkach powinny obowiązkowo znaleźć się termometry bezdotykowe. To niepozorne urządzenie jest niezwykle pomocne w diagnozowaniu wielu chorób wieku dziecięcego oraz tych, które dotykają osoby dorosłe. Jednak mierzenie temperatury zwykłym termometrem jest nieco utrudnione w przypadku małych pacjentów. Dlatego najlepiej sprawdzają się w tym przypadku termometry bezdotykowe, które mają wiele zalet docenianych przez rodziców. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie termometrów?

Termometry bezdotykowe zdetronizowały rtęciowe i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Tym, co powinno przekonać rodzica do zakupu konkretnego termometru jest wyprodukowanie go w jednym z krajów europejskich oraz dołączenie do produktu gwarancji pochodzącej od producenta. Coraz popularniejsze i tańsze są termometry bezdotykowe produkowane w Chinach. Jednak należy mieć na uwadze, że są to zazwyczaj odpowiedniki o znacznie gorszej jakości i nie objęte żadną gwarancją. Dlatego konieczne jest zapoznanie się z opiniami o produkcie, który chcemy zakupić. Można również wystosować bezpośrednie zapytanie, czy dany model jest awaryjny, czy występują problemy podczas użytkowania.

Mierzenie temperatury u dzieci

Jakie zalety mają termometry bezdotykowe?

Termometry bezdotykowe mają szereg funkcji, które skutecznie ułatwiają użytkowanie. Nowoczesne modele termometrów bezdotykowych są specjalnie skalibrowane z panującą w danym pomieszczeniu temperaturą. Termometry bezdotykowe intuicyjnie mierzą temperaturę z wykorzystaniem specjalnych czujników, dzięki którym uwzględniana jest różnica amplitud. Tym samym zminimalizowane jest ryzyko błędnego pomiaru. Nowoczesne termometry pozwalają zmierzyć nie tylko temperaturę ciała, ale również posiłku, wody przeznaczonej do kąpieli lub samego otoczenia, w którym przebywa osoba chora. Zaletą termometrów najnowszej generacji jest również precyzja i tempo, z jakimi wykonywane są pomiary. Najczęściej występują one w niewielkich rozmiarach, co nie sprawia problemów w kwestii przechowywania urządzenia. Mogą być stosowane przez wszystkich członków rodziny.