Bezpieczne zakupy spożywcze online

Polacy coraz chętnie korzystają z możliwości, jaką daje wirtualna sieć, dokonując zakupów produktów spożywczych z dowolnego miejsca w kraju. Tego typu handel nieustannie się rozwija, o czym świadczy rosnące zapotrzebowanie na usługi spożywcze. W sieci jednak warto zachować ostrożność, zwłaszcza kiedy przychodzi do płatności. Jak ustrzec się przed niewiarygodnym sprzedawcą?

Weryfikacja danych

Wiarygodność sprzedawcy należy potwierdzić jeszcze przed rozpoczęciem zakupów. Na stronie internetowej sklepu powinny znajdować się dane kontaktowe oraz pełne dane firmy. Należy zachować ostrożność, jeśli na stronie umieszczono jedynie adres mailowy czy numer telefonu. Te dane nie świadczą o tym, że firma działa legalnie, lub w ogóle istnieje. Podstawowe informacje o działalności firmy powinny zawierać NIP oraz numer REGON, a także pełny adres siedziby.

Dokonywanie płatności

Niekiedy strona wydaje się być wiarygodna, lecz czujność powinny wzbudzić również proponowane metody płatności. W dzisiejszych czasach priorytetem sprzedawców internetowych jest wygoda i komfort konsumentów. Takie właśnie powinny być płatności. Należy zwrócić uwagę, czy przedsiębiorca podjął współpracę z organizacją VISA lub Marstercard. Rozsądnie byłoby dowiedzieć się, czy dokonywane płatności zabezpieczone są odpowiednim protokołem SSL. Warto też zwrócić uwagę na symbol kłódki, który widnieje przy adresie strony internetowej.

Bezpieczne zakupy spożywcze online

Uwaga na maile

Z dużą dozą ostrożności należy podejść do wszelkiej oferty reklamowej, która trafia na skrzynkę mailową konsumenta. Często linki podsyłane są przez oszustów, którzy tworzą kopie stron internetowych, wyłudzając w ten sposób pieniądze. Sama korespondencja z usługodawcą również powinna być zachowana, ponieważ w przypadku ewentualnej reklamacji zakupionych produktów stanowi dowód przy zwrocie towaru.

Zakupy spożywcze przez Internet to bardzo wygodna forma uzupełniania kuchennych zasobów. Decydując się na dokonanie transakcji online, należy pamiętać, by była ona przede wszystkim bezpieczna i dokonana z rozwagą.