Co warto wiedzieć o kosmetykach do makijażu z filtrem przeciwsłonecznym?

kosmetyki z filtrem

Kosmetyki do makijażu coraz częściej wzbogaca się o dodatkowy składnik. Jest nim filtr przeciwsłoneczny, który pojawia się choćby w dużej ilości podkładów. Można go znaleźć także w pomadkach, balsamach, pudrach, a nawet w bazach stosowanych pod makijaż. Producenci przekonują nas o tym, że zapewniają nam w ten sposób dodatkową ochronę skóry przed starzeniem, chronią ją przy tym również przed przebarwieniami i zjawiskiem przesuszania.

To właśnie z podkładami z filtrem mamy do czynienia najczęściej, nic więc dziwnego, że zadajemy sobie pytanie o to, czy są one rzeczywiście skuteczne. Warto zatem podkreślić, że są one w stanie zapewnić ochronę lepszą niż ta, która jest nam oferowana przez klasyczne produkty tego typu, Musimy jednak mieć świadomość tego, że sam podkład wcale nie musi okazać się wystarczający. Jeśli więc chcemy, aby skóra była zabezpieczona w odpowiedni sposób, należy użyć jego siedmiokrotnej dawki, co z pewnością nie jest rozwiązaniem, na które miałybyśmy ochotę.

Jeśli więc chcemy mieć pewność, że robimy wszystko, aby chronić się przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, z pewnością pomocny może okazać się także koloryzujący krem przeciwsłoneczny. Oczywiście, w Polsce trudno o takie promieniowanie słoneczne, które dyskwalifikowałoby podkład wyposażony w filtr słoneczny. Nic zatem dziwnego, że praktyką, która cieszy się największą popularnością jest wykorzystywanie tak podkładów, jak i pudrów z filtrem po to, aby uzupełnić ochronę skóry, a nie po to, aby uznawać, że właśnie została nam ona w stu procentach zapewniona. Pewien problem dotyczący ochrony przeciwsłonecznej wiąże się również z tym, że nie zawsze we właściwy sposób postrzegamy jej zasadność.

Co warto wiedzieć o kosmetykach do makijażu z filtrem przeciwsłonecznym?

Bywa, że na jej konieczność zwracamy uwagę jedynie wiosną i latem, a więc wówczas, gdy temperatury są najbliższe. Tymczasem, w rzeczywistości, jest nam ona potrzebna bez względu na porę roku. Promieniowanie UVA, które jest uważane za szczególnie niebezpieczne, jest obecne przez cały rok. Co więcej, przez cały rok jego natężenie jest takie samo. Bez względu więc na to, z jaką porą roku mamy do czynienia, powinniśmy mieć świadomość tego, że jest ono szkodliwe zwłaszcza, że odpowiada ono za zjawisko fotostarzenia się skóry, które powszechnie jest uważane za szczególnie niebezpieczne. W tym kontekście używanie kosmetyków do makijażu wyposażonych w filtr wydaje się znakomitym rozwiązaniem.

Malujemy się, a jednocześnie dbamy nie tylko o wygląd skóry, ale i o jej ochrony. Co ważne, poprawianie urody w ciągu dnia stanowi wówczas nie tylko sposób na poprawę samopoczucia, ale również na jeszcze lepszą jej ochronę. Osoby, które uważnie śledzą nowości kosmetyczne, coraz częściej zwracają uwagę na to, że liczba kosmetyków wyposażonych w filtr przeciwsłoneczny systematycznie się zwiększa. Dziś można więc kupić także cienie do powiek oraz pomadki charakteryzujące się obecnością takiego rozwiązania. Wbrew opiniom sceptyków, nie mamy wcale do czynienia z próbami wyłudzenia od nas pieniędzy, ale z rozwiązaniami, które mają rzeczywiście korzystny wpływ na nasze zdrowie.