Okulary fotochromowe - zalety

Odpowiednio dobrane okulary to jeden z elementów wyposażenia każdego kolarza, mają być nie tyle ozdobą, co zapewniać jak najwyższy komfort jazdy w każdych warunkach. Główną ich funkcją jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz dostaniem się do oczu ciała obcego, w postaci owada lub innego elementu. Asortyment przedstawiany w sklepie internetowym Brylano.com.pl z pewnością spełnia wszystkie niezbędne standardy w zakresie bezpieczeństwa.

Okulary do zadań specjalnych

Wszelkie aktywności są zazwyczaj podejmowane, gdy panują korzystne warunki pogodowe, jednak aura potrafi zmienić się diametralnie w ciągu zaledwie kilku minut. Warto wówczas zaopatrzyć się w okulary fotochromowe, które sprawdzą się w trakcie wszystkich warunków pogodowych. Wszystko to zawdzięcza się specjalnym soczewkom, które są przyciemniają się w zależności od natężenia światła słonecznego, zapewnia to odpowiedni komfort podejmowanej aktywności. Do produkcji okularów dostępnych w sklepie Brylano.com.pl stosuje się najbardziej nowoczesne technologie, dlatego produkty przeznaczone są zarówno dla amatorów jak i zawodowych kolarzy. Okulary fotochromowe mają szkła w kilku wariantach kolorystycznych, można je dopasować do barwy oprawek, co jest szczególnie ważne dla osób zwracających uwagę na detale. Poza oczywistą ochroną oczu przed promieniowaniem UV, okulary tego rodzaju powinny również być odporne na uderzenia, szkła powinny być odpowiednio wzmocnione. Przy wyborze produktu należy również zwrócić uwagę na ich masę, powinny być lekkie, ledwo wyczuwalne – wówczas nie przeszkadzają podczas jazdy. Okulary fotochromowe zapewniają również odpowiedni kontrast widzenia, co skutecznie wpływa na komfort aktywności.

Okulary fotochromowe - zalety

Kiedy warto zakładać okulary fotochromowe?

Okulary fotochromowe są przydatnym gadżetem nie tylko podczas jazdy rowerem, ale również w samochodzie. Podróż autem, zwłaszcza w słoneczne dni, bywa niemałym utrudnieniem, z pomocą przychodzą soczewki fotochromowe, które zwiększają komfort jazdy. Jednak w takim przypadku poleca się wybór okularów w klasycznej odsłonie, ponieważ te stosowane w sporcie powinny mieć specyficzny kształt. Na korzyść okularów fotochromowych przemawia wiele czynników, obok których nie można przejść obojętnie. Można je uznać za inteligentny gadżet, gdyż skutecznie chroni oczy przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Jeżeli chodzi o kwestię finansową – za okulary do zadań specjalnych należy zapłacić około 600 zł, jednak jest to jednorazowy wydatek. W przypadku, gdy aktywność fizyczna jest istotnym elementem życia człowieka, ochrona oczy powinna znajdować się na pierwszym miejscu. Jest to szczególnie ważne dla osób, których oczy są osłabione pracą przed komputerem, wykazują ponadto skłonności do łzawienia i pieczenia. Wówczas wskazane jest zadbanie o wzrok, ponieważ ma nam służyć do końca życia, okulary fotochromowe mogą z powodzeniem zastąpić korekcyjne. Są nie tylko wygodne, ale również przydatne na co dzień, zarówno na spacerach, jak i podczas uprawiania sportów wyczynowych.