Mobilny sushi bar – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Sushi to potrawa wywodząca się z Japonii, ale podbijająca w zasadzie cały świat. Od kilku dobrych lat bardzo dużą popularnością cieszy się również w Polsce. Sushi jest bowiem smaczne i zarazem zdrowe. Przygotowywane jest m.in. z ryżu, różnego rodzaju warzyw, wodorostów i świeżych, surowych ryb. Od pewnego czasu coraz częściej zauważyć można także mobilne bary sushi, wykorzystywane m.in. podczas imprez różnego typu, także weselnych. Co warto na ich temat wiedzieć?

Mobilny sushi bar – co to takiego?

Mobilny bar sushi to po prostu przenośny bar gastronomiczny, który wykorzystać można np. do uatrakcyjnienia jakiegoś wydarzenia np. wesela, urodzin, bankietu czy firmowej imprezy integracyjnej. Dużą popularnością cieszą się profesjonalne pokazy live cooking, do których równie można wykorzystać mobilny bar sushi. Oczywiście smaczne dania podane w odpowiedniej formie zawsze są w cenie, ale sporo ludzi interesują się także sposobem ich przygotowywania.

Niewątpliwie mobilne sushi bary mają tę zaletę, że mogą dojechać w zasadzie wszędzie i zjawić się w każdej lokalizacji, także w plenerze. Dzięki temu można przygotować atrakcję dla gości niezależnie od miejsca organizacji eventu, nie martwiąc się w zasadzie o nic.

Mobilny sushi bar – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Czy sushi to dobry pomysł na imprezową atrakcję?

Sushi to niewątpliwie potrawa, która cieszy się coraz większą popularnością. Jednak wciąż są osoby, które nigdy nie miały z nią kontaktu. Decydując się na bar mobilny sushi na swojej imprezie, można więc sprawić radość wielu osobom, zarówno miłośnikom tego dania, jak i tym, którzy jeszcze go nie próbowali. Wbrew pozorom nie jest to propozycja skierowana jedynie do ludzi młodych.

Przygotowywane na oczach gości sushi to nie lada atrakcja. Ponadto, jeśli widzimy jak jest przygotowywane, możemy mieć pewność, że jest ono świeże. Dodatkowo sushi master doradza obecnym, jakiego rodzaju sushi warto spróbować i jak je jeść. Warto przy tym pamiętać, że mobilne bary sushi są w Polsce jeszcze pewnego rodzaju nowością. Stanowią więc świetny sposób na zaskoczenie gości i sprawienie im sporej niespodzianki.

Sushi - skąd się bierze jego popularność?

Polacy od kilku lat coraz chętniej sięgają po dania egzotyczne, a przy tym przykładają coraz większą wagę do tego, co jedzą. Chcą bowiem odżywiać się zdrowo. Sushi wydaje się być w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem. To bowiem potrawa przygotowywana przede wszystkim z surowych ryb z różnego rodzaj dodatkami. Ryby są bardzo zdrowe, zawierają sporo białka, witamin, żelaza, wapnia czy magnezu. Obecne w nich kwasy omega-3 pozytywnie wpływają na cały układ odpornościowy. Z kolei algi i wodorosty, które również są wykorzystywane w sushi, znacznie poprawiają procesy trawienne, przy okazji wzmacniając kości. Przyprawiony octem ryż ma natomiast właściwości antybakteryjne.

Warto zdawać sobie także sprawę z tego, że sushi to nie tylko potrawa, ale i wyjątkowa ceremonia. Sushi spożywa się palcami lub pałeczkami, powoli i niespiesznie. Wszystko to wpływa niewątpliwie na jego dużą popularność.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Oto-Sushi.pl - mobilny sushi bar.