Kulki gejszy jak się ich używa? Ćwiczenia z użyciem kulek gejszy

Kulki gejszy są znanym gadżetem erotycznym, który ma zastosowanie medyczne -służą do ćwiczenia mięśni Kegla. Kulki gejszy pozwalają kobietom utrzymać w dobrej kondycji mięśnie pochwy, co przekłada się na lepsze zdrowie i satysfakcję seksualną. Jak z nich korzystać? 

Czym są i jak działają kulki gejszy?

Kulki gejszy, znane także jako kulki Kegla, znaną są od IV w., początkowo sięgały po nie japońskie gejsze, a z czasem zaczęły stosować je kobiety na całym świecie. Są łatwym, ale bardzo efektownym sposobem na to, aby ćwiczyć mięśni pochwy. Silne mięśnie Kegla zapobiegają pojawianiu się w przyszłości schorzeniom intymnym. Dzięki temu, że podczas stosunku wyćwiczone mięśnie pochwy można na przemian zaciskać i rozluźniać, jest to także sposób na dostarczenie sobie i partnerowi dodatkowych wrażeń.

Kulki gejszy to zwykle jedna, dwie lub więcej niewielkich kulek (o średnicy 3,5 - 4 cm), połączonych ze sobą sznureczkiem.  Wprowadza się je do pochwy, a sznureczek umożliwia proste usunięcie po zakończeniu ćwiczeń. Aby utrzymać je w pochwie, należy użyć mięśni dna miednicy, czyli mięśni Kegla. Mięśnie te z czasem mogą wiotczeć, przez co macica się opuszcza, mogą także pojawić problemy z trzymaniem moczu. Ćwiczenia tych mięśni pomagają zachować je w optymalnej formie, co jest bardzo ważne przed, jak i po ciąży, a także w okresie menopauzy. Noszenie kulek gejszy należy połączyć z aktywnością fizyczną, ponieważ działają one wtedy, kiedy jest się w ruchu.

Ćwiczenia z kulkami gejszy

Przed założeniem kulek gejszy należy się rozluźnić i wprowadzić je do pochwy, podobnie jak tampon. W celu ułatwienia sobie aplikacji można zastosować środek nawilżający. Podczas ich noszenia nie powinno się odczuwać dyskomfortu, głębokość wprowadzenia jest indywidualną sprawą. 

Kobiety, które nie miały z kulkami gejszy nigdy do czynienia, powinny ich noszenia zacząć podczas zwykłych, codziennych czynności. Aby ćwiczenia były bardziej efektywne należy wprowadzić ruchy miednicą w tył i przód, a także na boki. Przez pierwsze dni należy nosić je tylko kilka minut dziennie, stopniowo wydłużając czas noszenia.

Intensywniejsze ćwiczenia  z kulkami Kegla polecają na zakładaniu ich podczas fizycznych ćwiczeń, na  przykład podczas fitnessu, tańca, joggingu. Trening z kulkami gejszy należy dostosować do swojej kondycji, ale nie należy ich nosić dłużej niż 3 godzinny dziennie.

Kulki gejszy - używanie w trakcie i po ciąży

W trakcie ciąży noszenie kulek gejszy nie jest polecane, ewentualne ich stosowanie powinno się skonsultować z ginekologiem. 

Kulki gejszy są jednak bardzo polecane kobietom, które planują dziecko albo urodziły. Wyćwiczone mięśni Kegla sprawiają, że poród będzie sprawniejszy, a utrzymanie ciąży będzie prostsze. 

Z kolei po porodzie kulki gejszy uelastyczniają pochwę i pomagają odzyskać dawną siłę mięśni pochwy. Wpływa to na komfort współżycia i minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań, takich jak problemy z utrzymaniem moczu. Stosowanie kulek gejszy można rozpocząć po zakończeniu połogu. 

Kulki gejszy jak się ich używa? Ćwiczenia z użyciem kulek gejszy

Jak wybrać kulki gejszy?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kulek gejszy - znaleźć można kulki z silikonu medycznego, lateksu, gumy oraz metalu. Najbardziej polecane są kulki z medycznego silikonu, który nie powoduje alergii i jest bezpieczny do stosowania wewnątrz pochwy. Do tego jest to materiał bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości. Wybierając kulki należy zwrócić uwagę na wytrzymałość sznureczka i jakość wykonania - powinny być gładkie.

Na początek należy wybrać pojedyncze kulki o większej średnicy (ok. 3,6 mm) ale o małej wadze. Zbyt małe lub zbyt ciężkie kulki gejszy będą na początek trudne do utrzymania na miejscu. Z czasem należy wybierać cięższe i mniejsze kulki.

Podwójne kulki gejszy

Podwójne kulki waginalne to rozwiązanie dla kobiet, które są po porodzie oraz dla tych, które mają niedostatecznie wyćwiczone mięśnie dna macicy i chcą je zmusić do bardziej intensywnej pracy. 

Wibrujące kulki gejszy

W niektórych modelach kulek gejszy dodatkowo umieszczone są wibracje. Uzyskuje się je poprzez zamknięcie w kulkach kilku mniejszych kuleczek, poruszających się przy ruchu. Aktywność fizyczna z wibrującymi kulkami wprowadza je w drgania, które dodatkowo stymulują mięśnie, 

Progresywne kulki gejszy

Kulki progresywne to zazwyczaj zestaw kulek, w którym znaleźć można modele o różnych ciężarach. Dzięki temu można stopniowo dostosowywać je do swoich potrzeb i możliwości mięśni dna macicy. Kulki progresywne zwykle wymagają większego wysiłku i dobrej kontroli nad mięśniami, poleca się je bardziej zaawansowanym użytkowniczkom, inaczej można doprowadzić do przetrenowania mięśni dna miednicy. 

Gdzie kupić kulki gejszy?

Kulki gejszy dostępne są w wielu miejscach. Zakupić można je w sklepach internetowych, sex shopach, a czasami także w aptekach czy drogeriach. Ile kosztują kulki gejszy? Ich cena zależy głównie od materiałów, z jakich zostały one wykonane.