5 sprzętów, których nie może zabraknąć w gabinecie rehabilitacyjnym!
Jeśli miałeś wypadek samochodowy, doznałeś kontuzji sportowej, przeszedłeś operację lub jesteś po ciężkiej chorobie, najprawdopodobniej odczuwasz ból. Masz też ograniczoną sprawność ruchową. Rehabilitacja pomaga wrócić do zdrowia po urazie lub chorobie. Łagodzi dolegliwości bólowe i poprawia samopoczucie. Profesjonalny sprzęt powinien być wykonany z wytrzymałego materiału. Wtedy wytrzyma regularne użytkowanie przez pacjentów o różnych potrzebach i wadze.
Orbitrek
Jest doskonałym sprzętem rehabilitacyjnym. Pomaga pacjentom rozwijać siłę, wytrzymałość i koordynację. Oferuje różne programy. Możesz łatwo i szybko modyfikować intensywność treningu. Możesz też dostosować opór do swoich aktualnych możliwości.
Orbitrek angażuje prawie wszystkie partie mięśniowe. Dzięki temu spalasz dużą liczbę kalorii. Pozwala szybciej wrócić po kontuzji. Maszyna wyróżnia się wysoką jakością. Dlatego może śmiało służyć przez wiele lat.
Rowerek stacjonarny
Rowerek treningowy jest kolejnym elementem wyposażenia, którego nie może zabraknąć w nowoczesnych ośrodkach fizjoterapii i rehabilitacji. Wzmacnia stopy, nogi i kostki. Buduje siłę i wytrzymałość. Zaawansowane modele dostarczają w czasie rzeczywistym informacji na temat poziomu zdrowia i kondycji użytkownika. Zapewnia cenne narzędzia do ciągłej oceny postępów w całym procesie rehabilitacji.
Wielu fizjoterapeutów zaleca rowery poziome, a nie pionowe. Dostosowane są do różnych grup wiekowych. Wspierają lędźwie i klatkę piersiową. Pomagają utrzymać stabilną i prawidłową postawę podczas treningu. Wybierając sprzęt do rehabilitacji nie kieruj się tylko ceną. Koniecznie weź pod uwagę jakość wykonania.
Piłki do ćwiczeń
Innym prostym, ale skutecznym narzędziem jest piłka do ćwiczeń. Pozwala rozciągać różne partie ciała. Poprawia równowagę i koordynację. Występuje w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Piłki do ćwiczeń są uniwersalne i wszechstronne. Można je śmiało wykorzystać zarówno do rehabilitacji dzieci, jak i osób dorosłych. Sprawdzi się świetnie zarówno w ośrodkach rehabilitacyjnych, siłowniach, klubach fitness, jak i w domach.
Elektryczna stymulacja mięśni
Jest powszechnie stosowana po wypadku lub ciężkim urazie. Doskonale wzmacnia i uelastycznia mięśnie. Tego typu zabieg powinien być wykonywany przez profesjonalnego fizjoterapeutę lub rehabilitanta. Urządzenia do elektrycznej stymulacji mięśni są stosowane przede wszystkim na wczesnych etapach leczenia. Oferują różne programy stymulacji. Dzięki temu można dopasować je indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Taśmy do ćwiczeń
Ćwiczenia z taśmą pomagają wzmacniają i rozciągają mięśnie. Taśmy występują w różnych kolorach i oporach Dzięki temu można je dopasować indywidualnie do potrzeb i oczekiwań osoby ćwiczącej. Cieszą się dużą popularnością zarówno wśród pacjentów, jak i sportowców. Są uniwersalne i wszechstronne.
Zmniejszają napięcie mięśniowe. Zwiększają siłę, rozwijają równowagę, stabilność i koordynację. Taśmy różnią się szerokością. Im szersza jest taśma, tym większy opór. Zwiększa wtedy trudność treningu. Osoby początkujące powinny zaczynać od poziomu oporu 1. Stopniowo mogą przechodzić do 6 poziomu.