Przełam rutynę i chudnij z uśmiechem!

Jesteś jedną z osób, którym na samo hasło „dieta i trening” rzednie mina? Tym razem będzie inaczej i z pewnością odniesiesz sukces! Wystarczy, że zrobisz pierwszy krok i zapiszesz się na zajęcia, podczas których nie tylko ujędrnisz ciało i spalisz mnóstwo kalorii, lecz również nawiążesz nowe znajomości, które będą motywować Cię do dalszych działań. O zaletach i bezpieczeństwie ćwiczeń w wodzie przeczytasz poniżej.

W grupie zawsze raźniej

Ćwiczenia wykonywane w pojedynkę mogą szybko demotywować, szczególnie w początkowej fazie treningów, kiedy efekty nie są jeszcze mocno widoczne. Ćwicząc z innymi możesz liczyć na grupowe wsparcie nawet w najtrudniejszych chwilach. Jeśli myślisz, że możesz stanowić w zespole najsłabsze ogniwo, wystarczy rozejrzeć się dookoła. Zajęcia organizowane są na różnym stopniu zaawansowania, nie ma więc szans na to, by w grupie początkujących znalazły się rekiny fitnessu. Co więcej, podczas treningów grupowych w głowach każdego z was pojawia się myśl cichej rywalizacji. To dodatkowy stymulator do tego, by walczyć o swoje zdrowie i piękną sylwetkę.

Obawiasz się wystąpić na zajęciach w stroju kąpielowym? Zupełnie bezpodstawnie! Podczas ćwiczeń ciało zanurzone jest w wodzie, co daje komfort psychiczny osobom, które wstydzą się swojej figury. Uczestnicy treningu wodnego skupiają się na poleceniach trenerów, dzielnie pracując nad swoją sylwetką.

Przyjemnie i bezpiecznie

Musisz wiedzieć, że aerobik w wodzie jest bardzo bezpieczną formą aktywności i mogą wykonywać ją osoby w każdym wieku. Nie ma też żadnych przeszkód dla osób zmagających się z urazami układu kostno-stawowego czy kontuzjami – trening w wodzie nie obciąża stawów, a samo ciało staje się do kilku razy lżejsze pod taflą wody, skutecznie odciążając strategiczne punkty w ciele.

Aerobik w wodzie poprawia nie tylko figurę

W przypadku tej formy aktywności można śmiało powiedzieć, że utrata zbędnych kilogramów to jedynie efekt uboczny treningów. Regularne uczestnictwo w zajęciach oznacza liczne korzyści dla zdrowia. Uprawianie sportów wodnych znakomicie wzmacnia elastyczność mięśni i poprawia koordynację ruchową. Dzięki zajęciom możesz skutecznie podnieść odporność organizmu i uregulować układ oddechowy, zwiększając wydolność płuc oraz serca. Dodatkowo każdorazowy trening powoduje zwiększone uwalnianie endorfin, znanych jako hormony szczęścia. Dzięki wzmożonej aktywności ciało i umysł są odprężone, błyskawicznie poprawiając twoje samopoczucie.

Przełam rutynę i chudnij z uśmiechem!

Trening pod okiem fachowców

Aerobik w wodzie będzie skuteczny, jeśli będziesz go wykonywać regularnie i pod okiem doświadczonych instruktorów. Znakomitą ofertę sportów wodnych przygotował Park Wodny Kraków, gdzie w strefie klubu treningowego FitPark odbywają się zajęcia o różnym stopniu zaawansowania. Zajęcia prowadzone pod fachowym okiem trenerów to przede wszystkim świetna zabawa w przyjemnej atmosferze. Jeśli chcesz stać się częścią zgranego zespołu, zadbać o swoje zdrowie i niemal niezauważalnie ujędrnić sylwetkę, sprawdź ofertę Parku Wodnego i wybierz zajęcia dostosowane do swoich potrzeb.